Pro ty co nejdou poprvé...

Autor: Sylva
15/09/2022

Přinášíme krátký souhrn novinek a změn, které vás čekají v letošní říjnové výzvě.  

Jak jistě víte, výzva nevznikla pro to, aby si borci porovnávali KROKY a honili čísla v tabulkách, ale pro to, aby chůze obohatila naše všední dny, aby se nám skrze ni vrátilo zdraví, radost a přátelé. Není důležité, jestli ujdete kilometr, deset, padesát nebo sto. Důležité je, aby vás to obohacovalo a posouvalo. Snažili jsme se specifickým bodováním srovnat hendikep lidí s vyšším věkem a váhou tak aby se mohli porovnat s ostatními. To se podařilo, ale je třeba nezapomínat na skutečnost, že každý z nás je jiný, má jiné možnosti a potřeby a proto – Říjnová výzva je především o vás.

Nezapomeňte si v osobním profilu nastavit svou, od minula rozšířenou, „zvířecí“ osobní výzvu a sledujte svá zlepšení, třeba ve vylepšeném osobním grafu, který porovnává vaše historické výkony včetně trendu.

Součástí osobního profilu jsou také odznáčky, které si můžete připínat na svou avataří hruď. Od minula se změnili pouze ty výroční. Těšit se můžete na odznak ke dni seniorů, dni stromů a závěrem měsíce na jeden státnický ku příležitosti vzniku Československa.

Bohužel se letos nekoná virtuální pouť po zajímavostech naší republiky. Snad se na ni můžeme těšit v příštích ročnících.

Velké turbulence se opět odehrály v oblasti týmů, kde jsme se rozhodli snížit množství variant a zjednodušit způsob počítání bodů tak, aby každý člen týmu byl co platný. Zrušeny byly týmové bonusy za „specifické členy“ a body členů v klasickém 4-10členném týmu jsme se rozhodli jednoduše sčítat. Asi vás hned napadlo „ale to ty více početné mají výhodu“, ano mají, snažte se mít co nejpočetnější tým. Ale nově v tabulce přibude možnost filtrace podle počtu členů v týmu, takže se budete moct srovnávat i se sobě rovnými.

Zmizela také možnost rodinného týmu. Neplačte a jednoduše si svůj tým nazvěte „rodina XYZ“, pak se budete moct v tabulce podívat, jak se daří ostatním „rodinám“. Třígenerační tým se bude generovat automaticky, pokud splníte kritéria, nemusíte tak o tom rozhodovat dopředu.

Zůstaly párové týmy, ale pozor, možná bychom tomu měli spíše říkat „párová výzva“. Nejedná se totiž o klasické dvoučlenné týmy nýbrž o párovou zkoušku. Dvojice musí být odhodlaná se vzájemně motivovat a nepolevit. Síla řetězu je totiž měřena na jeho nejslabším dílku. Více se dočtete na stránce o týmech a v pravidlech.

Jako účastník můžete být členem klasického týmu a zároveň také i párového a firemního (nebo školního) týmu. Mezitím co školní týmy zůstaly od minula nezměněny, firemní výzva se výrazně zdokonalila. Zapojené firmy mohou sledovat své statistiky, zaměstnanci se mohou porovnávat v žebříčcích ať už jako jednotlivci nebo týmy. -> Zapojte se jako firma  

Ačkoliv v úvodu tvrdíme, že nám na žebříčcích nezáleží, tak jsme se pokusil ještě krapet vylepšit a hlavně zpřehlednit.

V žebříčcích se pohybují také jednotlivá města. Každý z vás může ovlivňovat jejich umístění, což si nesmíte nechat ujít!

Největší novinkou je spuštění aplikace 10 000 kroků, která bude dostupná pro Android a iOS od konce září. Díky ní budete moct automaticky synchronizovat vybrané platformy měřící vaše kroky s výzvou.  Vývoj je náročný a jde pomalu, buďte proto prosím trpělivý a pomozte nám s testováním aplikace v praxi.

Další způsoby nahrávání aktivit zůstávají při starém. Měření je umožněno na libovolném zařízení, pak je nutné doložit své výkony snímkem obrazovky nebo GPX souborem. Více o vkládání aktivity.

Poslední novinkou říjnové výzvy je Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která se stala naším novým hlavním partnerem, protože zdraví nás všech je nejdůležitější.

Aktuality

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři