Chotěboř

Chotěboř
Chotěboř
Webové stránky města: https://www.chotebor.cz/

Chotěboř

Město Chotěboř leží na severním okraji kraje Vysočina, v samotném středu ČR, na půl cesty mezi Prahou a Brnem. Nachází se v nadmořské výšce 515 m.n.n. Chotěboř je oblíbená právě pro svou lokalitu blízkou k přírodě a nespočet možností pro procházky v okolí města.

V okolí města jsou výborné podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku. Celá oblast je protkána značenými turistickými stezkami a prochází jí několik místních i dálkových cyklotras.

Pokud vás vaše procházky a túry zavedou přímo do Chotěboře, jistě si všimnete bohatého kulturního a sportovního života ve městě. Záchytným bodem je pro turisty bezesporu náměstí. Na něm můžete obdivovat restaurovanou barokní kašnu, posadit se na některou ze stále ještě nových laviček a relaxovat pohledem do rozličné zeleně, ať už se jedná o stromy či květinové záhony.

Chotěboř - město podporující chůzi a cyklistickou dopravu

Město v tuto chvíli připravuje generel cyklodopravy, který by měl zlepšit podmínky pro cyklisty, ale i pro pěší. Ve městě funguje jako novinka participativní rozpočet. Jeden vítězný projekt je již realizován, na druhém se pracuje a blíží se třetí ročník. Vítězem prvního ročníku se stalo dětské hřiště – občané dali jasně najevo, že takové místo jim zde chybí. Místo, kam většina z nich vyrazí pěšky, v rámci procházky s dětmi. Z hřiště se okamžitě stal oblíbený cíl mnoha pěších návštěvníků.

Dubnová výzva

Nejúspěšnější účastníky odměníme drobnými cenami a rádi s nimi probereme možnosti vytváření a zlepšování pěších tras v okolí města.

Petra Musilová, DiS.

Petra Musilová, DiS.

koordinátorka pro výzvu 10000 kroků

p.musilova.86@gmail.com


Kam na výlety

Spoustu tipů na výlety najdete na webu našeho informačního centra:

https://www.icchotebor.cz/servis-pro-turisty-kategorie/tipy-na-vylety/

A zde jsou některé konkrétní oblíbené trasy v okolí Chotěboře:

 

        

Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme