Plzeň

Plzeň

Metropole západních Čech je známá hlavně výrobou světoznámého piva. S počátkem školního roku ožívá studenty Západočeské univerzity i dalších škol. Každé malé dítě ve městě ví, že Plzeň leží na 4 řekách, pátá z něj vytéká. Zelené koridory podél řek zvané plzeňské greenways, množství parků i rozsáhlá rekreační oblast Boleveckých rybníků z ní tvoří příjemné město, kde při procházce nebo cestě pěšky do práce či z práce objevíte mnoho zajímavého.

Říjnová výzva 10000 kroků

Pro vycházku, ale i cestu do práce můžete využít tzv. „plzeňské greenways“. Tyto cesty pro nemotorovou dopravu podél plzeňských řek vzájemně propojené mosty a lávkami propojují jednotlivé městské čtvrti a lze jimi projít z jednoho konce města na jiný a objevit přitom spoustu zajímavého. Údolími totiž vedou naučné stezky, které na tabulích upozorňují na zajímavosti při řekách.

Radka ŽÁKOVÁ

Radka ŽÁKOVÁ

cyklokoordinátorka a PR Správy veřejného statku města Plzně

zakova@plzen.eu


Kam na výlety?

Vydejte se na některou z plzeňských naučných stezek. Na výběr máte z celkem 12 naučných stezek, z nichž skoro polovina vede podél plzeňských řek. Informace o nich najdete na https://www.visitplzen.eu/naucne-stezky/


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme