Most

Most

Most je statutární město, které se nachází v Ústeckém kraji. Leží mezi úpatím Krušných hor a Českého středohoří, což skýtá velkou řadu možností, kam vyrazit na výlet mimo město.

I přes ztracené kulturní dědictví způsobené těžbou uhlí má nynější město Most co nabídnout. Je to uceleně urbanisticky řešené město plné zeleně, širokých ulic a velkoryse pojatých sportovišť i kulturních zařízení. Výjimečné město má hrad Hněvín, gotický kostel, hipodrom, autodrom, aquadrom, letiště, golfový areál i centrální park (FUN PARK s rozhlednou). Nechybí Podkrušnohorské technické muzeu a Oblastní muzeum s galerií výtvarného umění. Zatopením vytěžených lomů vznikly vodní plochy ke sportovnímu vyžití i odpočinku (např. jezero Most). Město nabízí výjimečný rozsah sportovišť, což spolu s podporou sportovců všech generací přineslo Mostu zisk titulu Evropské město sportu pro rok 2015.

Více:

Říjnová výzva

Mimo celorepublikové soutěže si také město Most vyhodnotí ty, kteří se do výzvy přihlásí pod jeho záštitou. Tedy nejen Mostečany, ale také účastníky z blízkého okolí, jejichž město nebo obec se výzvy nezúčastní. Na drobnou pozornost od statutárního města Mostu, kterou předá jeho vedení, se mohou těšit následující:

  • 3 účastníci s nejvyšším počtem nachozených km,
  • 3 účastníci s nejvyšším počtem naběhaných km,
  • 3 účastníci s nejvyšším počtem nachozených km ve stylu nordic walking,
  • tým s nejvyšším počtem bodů

Vítězem jsou pro nás však všichni zúčastnění, kteří se postaví výzvě čelem a udělají něco pro své zdraví a duševní pohodu, protože jak zní motto výzvy:  „Ve zdravém těle – zdravý duch“.

Tereza Šrumová

Tereza Šrumová

koordinátorka městské mobility

tereza.srumova@mesto-most.cz


Kam na výlety?

Tipy na výlet nejen ve městě Most, ale i v blízkém okolí naleznete v následujícím odkaze:

https://www.imostecko.cz/kategorie/tipy-na-vylety/


Modul: Zapojená města
Uděláte něco pro své zdraví? Pravidelný pohyb je skvělá volba!

Výzva 10 000 kroků Vám pomůže začít!

Registrovat se

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme