Most

Most

Most je statutární město, které se nachází v Ústeckém kraji. Leží mezi úpatím Krušných hor a Českého středohoří, což skýtá velkou řadu možností, kam vyrazit na výlet mimo město.

I přes ztracené kulturní dědictví způsobené těžbou uhlí má nynější město Most co nabídnout. Je to uceleně urbanisticky řešené město plné zeleně, širokých ulic a velkoryse pojatých sportovišť i kulturních zařízení. Výjimečné město má hrad Hněvín, gotický kostel, hipodrom, autodrom, aquadrom, letiště, golfový areál i centrální park (FUN PARK s rozhlednou). Nechybí Podkrušnohorské technické muzeu a Oblastní muzeum s galerií výtvarného umění. Zatopením vytěžených lomů vznikly vodní plochy ke sportovnímu vyžití i odpočinku (např. jezero Most).

Více:

Město nabízí výjimečný rozsah sportovišť, což spolu s podporou sportovců všech generací přineslo Mostu zisk titulu Evropské město sportu pro rok 2015.

Dubnová výzva

Mimo celorepublikové soutěže si také město Most vyhodnotí ty, kteří se do výzvy přihlásí pod jeho záštitou. Tedy nejen Mostečany, ale také účastníky z blízkého okolí, jejichž město nebo obec se výzvy nezúčastní. Na drobnou pozornost od statutárního města Mostu, kterou předá jeho vedení, se mohou těšit následující:

  • Účastník s nejvyšším počtem bodů za chůzi
  • Účastník s nejvyšším počtem bodů za běh
  • Účastník s nejvyšším počtem bodů za nordic walking
  • Tým s nejvyšším počtem bodů
  • Škola s nejvyšším počtem bodů
  • Senior s nejvyšším počtem bodů

Vítězem jsou pro nás však všichni zúčastnění, kteří se postaví výzvě čelem a udělají něco pro své zdraví a duševní pohodu, protože jak zní motto výzvy:  „Ve zdravém těle – zdravý duch“.

Svetlák Lukáš

Svetlák Lukáš

koordinátor městské mobility

Lukas.Svetlak@mesto-most.cz


Kam na výlety?

Tipy na výlet nejen ve městě Most, ale i v blízkém okolí naleznete v následujícím odkaze:

https://www.imostecko.cz/kategorie/tipy-na-vylety/


Modul: Zapojená města

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři