Velká Bystřice

Velká Bystřice

Velká Bystřice - malebné městečko na pomezí Hané a Nízkého Jeseníku

Díky své poloze a dosahu mnoha významných turistických cílů je Velká Bystřice atraktivní destinací pro všechny věkové kategorie, vyznavače různých způsobů trávení volného času a zejména pro rodiny s dětmi.  Město je sídlem mikroregionu Bystřička a místní informační centrum návštěvníkům nabídne program přesně podle jejich přání.

Marcela Chumchalová

Marcela Chumchalová

koordinátorka Výzvy 10 000 kroků

chumchalova@muvb.cz


Kam na výlety po okolí?

Na Svatý Kopeček: od zastávky ČD po zelené turistické značce kolem vodní nádrže a chatovou osadou „Deštníky“ na rozcestí Pod Lošovem. Dále po modré značce až na Svatý Kopeček (poutní místo, bazilika Navštívení Panny Marie, ZOO). Zpět je možné jít po značené poutní cestě (viz) přes Bukovany (polní Kaple sv. Donáta, kostelík sv. Antonína Paduánského).

Údolí Bystřice – Lošov: od zastávky ČD po žluté turistické značce proti proudu řeky Bystřice chatovou osadou „Burk“ do Mariánského údolí. Odtud po modré značce lesem na Lošov. Na kopci před Lošovem hvězdárna Josefa Sienela http://hvezdarna.olomouc.cz/index1.php/hvezdarna/. Zpět do Velké Bystřice se vracíme po zelené značce nebo po silnici 3. třídy.

Vrtov – Přáslavice (rozhledna Božka) Výchozím bodem je křižovatka silnic na Hlubočky a Mrsklesy. Jdeme údolím zvaným Vrtov proti toku říčky Vrtůvka. Asi v polovině údolí se odděluje směrem vpravo cesta na Přáslavice (červené místní značení).

Modul: Zapojená města

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři