Světlá nad Sázavou

Světlá nad Sázavou
Světlá nad Sázavou
Světlá nad Sázavou
Webové stránky města: https://www.svetlans.cz/

Světlá nad Sázavou

Světlá nad Sázavou je město v kraji Vysočina. Leží v kopcovité krajině na soutoku Sázavy a Sázavky.

Oblast Světelska byla osídlena již začátkem 13. století. Město Světlá bývá často označováno jako město skla a kamene, v 19. století a v první polovině 20. století i za centrum broušení granátů. Tradice sklářství je spojená s městem již po 300 let.

Velkou pozornost věnuje město i kulturnímu a sportovnímu vyžití svých občanů. Sportovní hala Pěšinky se stala rájem pro hokejisty, hokejbalisty i florbalisty. Ve městě je i tenisová hala, fotbalové hřiště, víceúčelový sportovní areál a sportovní hala. Kulturní zařízení KyTICe nabízí pestrou paletu kulturních programů od divadelních představení a hudebních koncertů přes letní kino až k nabídce výtvarných expozic v místní galerii.

O všech společenských, kulturních a sportovních akcích poskytuje údaje Infocentrum se sídlem na náměstí Trčků z Lípy.

 

Říjnová výzva 10 000 kroků

Město Světlá nad Sázavou se výzvy účastí již potřetí. V říjnu 2021 jsme jako město skončili na 21. místě s celkem 18 634,60 km (81 aktivních účastníků za město). V dubnu 2022 jsme obsadili krásné 17. místo a ušli a uběhli celkem 26 116 km (96 aktivních účastníků za město).  

Po skončení výzvy oceníme nejlepší soutěžící za naše město.

Blanka Sedláková

Blanka Sedláková

tisková mluvčí

sedlakova@svetlans.cz


Kam na výlety?

Možností, kudy a kam se vydat poznávat krásy okolí je hned několik.

Díky Výletům s Panem Íčkem můžete navštívit mnoho zajímavých míst v našem regionu. 

Dále můžete využít tipy na pěší výlety. Nebo mrkněte do Výletníku – našeho nového propagačního materiálu s 11 tipy na výlety v regionu Světelsko, ale i do nejbližších okolních měst - Havlíčkův Brod, Ledeč nad Sázavou nebo Lipnice nad Sázavou. Výlety jsou v délce maximálně 20 km. Cestou si můžete prohlédnout nejzajímavější místa a turistické cíle. Výlety jsou vedeny převážně po turisticky značených trasách a také po klidných cestách mimo velký dopravní ruch. Všechny výlety jsou nenáročné, vhodné pro každého. V tištěné podobě je k dostání v infocentru.

 Budeme rádi, pokud se s námi podělíte o vaše oblíbené trasy. Stejně tak uvítáme i tipy na místa, která by bylo třeba vylepšit, opravit apod.

Pojďme si společně výzvu užít. Není třeba lámat rekordy – chodíme pro radost, ne proto, že musíme. Vítězi jsme všichni, kdo se rozhodli více chodit než jezdit autem


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme