Frýdek-Místek

Frýdek-Místek

Frýdek-Místek je dvojměstí, rozprostřené na obou březích středního toku řeky Ostravice.

Původně dvě města - moravský Místek ze 13. století a slezský Frýdek ze století čtrnáctého, byla spojena za nacistické okupace v roce 1943. V roce 1955 bylo rozhodnuto o názvu Frýdek-Místek.

Cyklistice nebo kolečkovým bruslím je možné se věnovat v areálu přehrady Olešná a na cyklostezkách podél Ostravice a Morávky. Velkým lákadlem je zde také Aquapark s půvabným výhledem na panorama Beskyd. Vydat se můžete také na zajímavé městské cyklotrasy. Ať už na svém nebo na sdíleném kole můžete vyrazit za památkami či za sportem. Nejste-li vyznavači kola, prozkoumejte pěšky 3,5 km dlouhou naučnou stezku ve frýdeckém lese. Klid a odpočinek naleznete také v mnoha městských parcích, na pěšinách podél řeky Ostravice či Morávky, v místním Arboretu nebo při návštěvě poutního místa u pramene v Hájku.

Frýdek-Místek podporuje koncept měst krátkých vzdáleností, aneb vytváří podmínky pro rozvoj pěší dopravy, neboť všude se dá dojít přeci pěšky. Co by mohlo zajímat občany města? Rozvoj pěší dopravy je koodinován pomocí Plánu udržitelné městské mobility (viz odkaz zde). Architektonické studie významnějších investičních záměrů města najdete k nahlédnutí zde. Ať už jde o nové budovy, veřejný prostor nebo krajinné prvky. Město postupně zapojuje nové participační prvky.

Dubnová výzva 10 000 kroků

Vítězem jsou všichni, kteří se zapojí do výzvy, protože „Ve zdravém těle – zdravý duch.“

Zároveň ale budou 3 nejlepší účastníci výzvy z Frýdku-Místku a nejlepší tým.

 

Pavel Osina

Pavel Osina

vedoucí odboru územního rozvoje a stavebního řádu

osina.pavel@frydekmistek.cz


Modul: Zapojená města

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři