Otrokovice

Otrokovice

Otrokovice jsou městem dostupným, prosperujícím a přitom přívětivým. Dostatek prostoru pro zdravý, aktivní a společenský život v ulicích i dalších veřejných lokalitách zajišťují nejen městské organizace.

Důkazem toho je stále se rozšiřující síť cyklostezek, turisticky oblíbený Baťův kanál, veřejnosti přístupný Sportovní areál Baťov s wellness centrem, Městská sportovní hala s moderní kuželnou, koupaliště, Rekreační oblast Štěrkoviště s rozlehlou vodní plochou, minigolfem, tobogánem i brouzdalištěm pro děti. Otrokovice nezapadnou ani jako klidné místo pro relaxaci a estetické zážitky, a to nejen pro zdejší obyvatele, ale i pro ty, kdo městem pouze procházejí nebo projíždějí. Kulturní a kongresové centrum Otrokovická BESEDA nabídne divadelní představení, kino i společenské akce. Městská galerie zase láká na pravidelné výstavy moderního i klasického umění.

Otrokovice stojí za návštěvu, přijeďte a přesvědčte se sami!

Říjnová výzva 10 000 kroků

Otrokovice jsou ve výzvě 10.000 kroků nováčkem. Poprvé se zapojí do podzimní výzvy 2021. Ve městě vládne sportovní duch. Kromě organizovaných sportovců, je zde řada jednotlivců, kteří se pravidelně věnují běhu, kondiční chůzi či cyklistice. Možná i proto se Otrokovicím daří v rámci kampaně „Do práce na kole“, do které jsou již několik let zapojeny. Město se aktivně hlásí každým rokem i k Evropskému týdnu mobility, kdy připravuje program pro všechny věkové kategorie, pěší i cyklisty. Jistě si i výzva 10.000 kroků najde své příznivce.

Lenka Vaculová

Lenka Vaculová

vaculova@muotrokovice.cz


Kam na výlety?

Výlety v Otrokovicích a jejich okolí http://tic-otrokovice.cz/pesi-trasy/

Turistické trasy http://otrokovice.cz/turisticke-trasy/ms-3984/p1=3984

Cykloturistické trasy http://otrokovice.cz/cykloturisticke-trasy/ms-3985/p1=3985


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme