Kopřivnice

Kopřivnice

Mladé a dynamické město, historicky spojené s výrobou slavné značky Tatra se nachází ve východní části Česka a spolu se sousedním malebným Štramberkem, Freudovým Příborem a Janáčkovými Hukvaldy vytvářejí pomyslnou Lašskou bránu Beskyd.

Ačkoli je to území rozlohou malé, svou nabídkou je velmi pestré a bohaté. Vyznačuje se půvabnou přírodou, vzácnými památkami a turistickými zajímavostmi. Kopřivnice je místo vhodné nejen k poznávání, ale také příjemné pro život a vstřícné k podnikání.

Mohlo by se zdát, že Kopřivnice je moderní město s panelovými sídlišti, ale je to město rozprostřené v podbeskydském údolí mezi Červeným kamenem a Bílou horou. Díky této poloze stačí udělat pouhých pár kroků do zeleného okolí s mnoha přírodními krásami. Lesy střídají podmanivé louky, bohaté na vzácnou květenu. Pozoruhodná je např. Janíkova louka, malý rybník na kopci u zříceniny hradu Šostýna, Raškova vyhlídka či přírodní památka Váňův kámen. Mnohá místa poskytují působivé rozhledy na město a okolí. Nejlépe dostupné jsou pomocí Lašské naučné stezky. Jedním z nejvyhledávanějších míst je rozhledna Bílá hora. Za příznivého počasí nabízí pohled nejen na Lašskou bránu v plné kráse, ale i na celé panorama Beskyd a Jeseníků.

Říjnová výzva 10 000 kroků

Výzva 10 000 kroků je součástí osvětové zdravotní kampaně Dny zdraví, která probíhá ve Zdravých městech vždy v měsíci říjnu. Cílem výzvy je navrátit chůzi do naší každodenní činnosti neboť chodit je zdravé a přirozené. Lidské tělo je k pohybu uzpůsobeno, přesto se v moderním světe většina práce, ale i zábavy odehrává v sedě. V práci převážně sedíme, sedíme i za volantem automobilu nebo ve vlaku či autobuse při cestě do práce. A večer, abychom si odpočinuli, si pro změnu sedneme před televizi.Aneb jak kdysi řekl Platón: „Nedostatek aktivity ničí přirozený stav člověka, zatímco pohyb a fyzická námaha ho vylepšují."

Město Kopřivnice věnuje ceny 3 nejlepším ženám, 3 nejlepším mužům této výzvy. Ocení také nejstaršího účastníka a nejlepší tým.
Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Kopřivnice.
Vítězem jsou ale všichni, kteří se zapojí do výzvy, protože „Ve zdravém těle – zdravý duch."

Ivana Holubová

Ivana Holubová

koordinátorka Projektu Zdravé město a místní Agendy 21

ivana.holubova@koprivnice.cz


Kam na výlety?

Město Kopřivnice je součástí mikroregionu Lašská brána Beskyd v podhůří Beskyd, zahrnující okolí čtyř sousedních měst. Mimo Kopřivnici, známou historií spjatou s výrobou automobilů značky TARTRA, zde dále patří pohádkový Štramberk, jenž bývá označován jako moravský betlém, Příbor město Sigmunda Freuda a v neposlední řadě město Hukvaldy, jakožto rodiště Leoše Janáčka. Města Lašské brány mezi sebou spolupracují především v turistické oblasti.

https://www.lasska-brana.cz/cz/vylety/


Modul: Zapojená města
Uděláte něco pro své zdraví? Pravidelný pohyb je skvělá volba!

Výzva 10 000 kroků Vám pomůže začít!

Registrovat se

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme