Jihlava

Jihlava

Historické město Jihlava leží uprostřed rozsáhlé kopcovité a lesnaté Českomoravské vrchoviny po obou stranách bývalé zemské hranice mezi Čechami a Moravou.

Bylo založeno již ve 13. století. Proslulo  těžkou stříbra. A od roku 1982 je vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Dnes zde žije přes 50 tisíc obyvatel a je Statutárním městem.

Jihlava má mimořádně rozlehlé náměstí a historicky spletitý labyrint podzemních chodeb. Jejich délka dosahuje úctyhodných 25 km! Chodby jsou ražené ve skále v několika úrovních. Táhnou se pod všemi domy kolem domy kolem hlavního náměstí. Druhý největší podzemní labyrint v Česku proslavila fosforeskující chodba. Kousek od centra se nachází zoo - oblíbený cíl nejen rodičů s dětmi. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Kraji Vysočina. Milovníci vody by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu aquaparku Vodní ráj.

Do kampaně se Jihlava zapojuje potřetí.

Dubnová výzva 10 000 kroků

Jihlava je Zdravým městem, a proto chceme lidi motivovat k pohybu, aktivnímu přístupu ke zdraví a větší zodpovědnosti za svoje zdraví. Tahle kampaň v sobě spojuje všechno.
Odměníme 5 nejlepších mužů a 5 nejlepších žen. Máme připravená krásná trička UAX s logem ježka.
"Kdo chce, tak do toho jde."
Patronem aktivity je radní Jaroslav Vymazal.

Iveta ONDRÁČKOVÁ

Iveta ONDRÁČKOVÁ

Koordinátorka PZM a MA21

iveta.ondrackova@jihlava-city.cz


Kam na výlety po okolí?


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme