Jihlava

Jihlava

Historické město Jihlava leží uprostřed rozsáhlé kopcovité a lesnaté Českomoravské vrchoviny po obou stranách bývalé zemské hranice mezi Čechami a Moravou.

Bylo založeno již ve 13. století. Proslulo  těžkou stříbra. A od roku 1982 je vyhlášeno městskou památkovou rezervací. Dnes zde žije přes 50 tisíc obyvatel a je Statutárním městem.

Jihlava má mimořádně rozlehlé náměstí a historicky spletitý labyrint podzemních chodeb. Jejich délka dosahuje úctyhodných 25 km! Chodby jsou ražené ve skále v několika úrovních. Táhnou se pod všemi domy kolem domy kolem hlavního náměstí. Druhý největší podzemní labyrint v Česku proslavila fosforeskující chodba. Kousek od centra se nachází zoo - oblíbený cíl nejen rodičů s dětmi. Patří k nejnavštěvovanějším místům v Kraji Vysočina. Milovníci vody by si rozhodně neměli nechat ujít návštěvu aquaparku Vodní ráj.

Jihlava se zapojuje do kampaně poprvé.

Říjnová výzva 10 000 kroků

Na vítěze čekají ceny věnované městem. Odměníme 5 nejlepších žen, 5 nejlepších mužů a nejstaršího účastníka.
Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Jihlava.

Výzva 10 000 kroků je součástí osvětové zdravotní kampaně Dny zdraví, která probíhá ve Zdravých městech vždy v měsíci říjnu. Cílem je navrátit chůzi do naší každodenní činnosti. Chodit je zdravé a přirozené. Posilujeme tím svoji imunitu. Což se prokázalo i v době koronavirové krize. Lidé, kteří se pravidelně hýbou, cvičí, dbají na zdravý životní styl, obstáli mnohem lépe.

Vítězem jsou ale všichni, kteří se zapojí do výzvy, protože „Ve zdravém těle – zdravý duch.“

Záštitu nad kampaní převzal radní Ing. Jaroslav Vymazal.

Iveta ONDRÁČKOVÁ

Iveta ONDRÁČKOVÁ

Koordinátorka PZM a MA21

iveta.ondrackova@jihlava-city.cz


Kam na výlety po okolí?


Modul: Zapojená města
Uděláte něco pro své zdraví? Pravidelný pohyb je skvělá volba!

Výzva 10 000 kroků Vám pomůže začít!

Registrovat se

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme