České Budějovice

České Budějovice

České Budějovice jsou s 94 tisíci obyvateli největším městem jižních Čech a jeho hospodářským, správním a kulturním centrem.

Jsou sídlem několika vysokých škol důležitých veřejných institucí a úřadů. Leží na soutoku řek Malše a Vltavy. Historické památky a poloha města v blízkosti řek, rybníků i hor přímo vybízí k mnoha turistickým a cyklistickým výletům.

Sídlí zde světoznámé firmy s dlouhou tradicí, například: Koh-i-noor Hardtmuth, a.s., Budějovický Budvar, n.p., dále největší jihočeská firma strojírenská Robert Bosch, s.r.o. nebo významná potravinářská firma Madeta, a.s.

Město píše svou historii již od roku 1265, kdy ho založil český král Přemysl Otakara II. jako oporu své moci proti rozvětvenému a vlivnému šlechtickému klanu Vítkovců, neboli Pánů z Růže. Bližší informace k historii a turistickým atrakcím naleznete na www.c-budejovice.cz a www.budejce.cz.

Co byste měli vědět?

Výherci říjnové výzvy 10 000 kroků převzali svá ocenění

Ve středu 16. listopadu převzali z rukou primátorky Dagmar Škodové Parmové diplomy a ceny výherci za ORP České Budějovice. Martina Žáčková, která je s ušlými 1209 km 5. nejlepší ženou v ČR, Marek Springle za muže a paní Marie Ticháková, jako neúspěšnější v kategorii nad 55 let. Mezi týmy zvítězil „Zas do toho šlápnem“, který je zároveň bronzový v rámci ČR.

„V rámci republiky se České Budějovice umístily na krásném 18. místě, o což se zasloužilo 123 aktivních účastníků. Těší mě, že u nás máme tak zapálené běžce a chodce, pro které je několik kilometrů pěšky do práce běžnou součástí dne. Paní Ticháková při svých cestách objevuje a fotí pozapomenuté památky v Budějovicích, navíc sběrem nalezených plechovek a jejich prodejem přispívá na útulek pro kočky. Motivace je u každého jiná a chůze se dá spojit i s ušlechtilými cíli,“ řekla primátorka s tím, že dubnovou výzvu podpoří a zřejmě se do ní i zapojí.

Jedním ze zapojených týmů byli i členové Městské policie České Budějovice, kteří se umístili na 2. místě. Celá zpráva zde https://1url.cz/OrTrL. Blahopřejeme.

Zdroj: web města Výherci říjnové výzvy 10 000 kroků si odnesli svá ocenění | Oficiální stránky statutárního města České Budějovice (c-budejovice.cz).

 

Renáta Kollarczyková

 

Jana Novotná

Jana Novotná

oddělení komunikace a marketingu

novotnajana@c-budejovice.cz


Kam na výlety po okolí?


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme