České Budějovice

České Budějovice

České Budějovice jsou s 94 tisíci obyvateli největším městem jižních Čech a jeho hospodářským, správním a kulturním centrem.

Jsou sídlem několika vysokých škol důležitých veřejných institucí a úřadů. Leží na soutoku řek Malše a Vltavy. Historické památky a poloha města v blízkosti řek, rybníků i hor přímo vybízí k mnoha turistickým a cyklistickým výletům.

Sídlí zde světoznámé firmy s dlouhou tradicí, například: Koh-i-noor Hardtmuth, a.s., Budějovický Budvar, n.p., dále největší jihočeská firma strojírenská Robert Bosch, s.r.o. nebo významná potravinářská firma Madeta, a.s.

Město píše svou historii již od roku 1265, kdy ho založil český král Přemysl Otakara II. jako oporu své moci proti rozvětvenému a vlivnému šlechtickému klanu Vítkovců, neboli Pánů z Růže. Bližší informace k historii a turistickým atrakcím naleznete na www.c-budejovice.cz a www.budejce.cz.

Říjnová výzva 10 000 kroků

Výzvu pro vás koordinuje město České Budějovice a pro vítěze má připravené atraktivní ceny.

Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností České Budějovice.

Držíme palce všem zapojeným do podzimní výzvy, zvláště těm, kteří se nikdy pravidelně pohybu nevěnovali. Jak říkal Aristotelés: „Nic tak neničí lidské tělo jako trvalá nečinnost.“

Renáta Kollarczyková

Renáta Kollarczyková

oddělení komunikace a marketingu

KollarczykovaR@c-budejovice.cz


Kam na výlety po okolí?


Modul: Zapojená města
Uděláte něco pro své zdraví? Pravidelný pohyb je skvělá volba!

Výzva 10 000 kroků Vám pomůže začít!

Registrovat se

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme