Slaný

Slaný – královské město

Královské město Slaný leží jen půl hodiny cesty od Prahy a návštěvníka okouzlí historickým vzhledem i množstvím zajímavostí.

Jméno město získalo podle slaného pramene objeveného na úpatí Slánské hory. V jeho centru najdete mnoho kulturních a historických památek - Velvarská brána, bývalá Piaristická kolej, kostel sv. Gotharda, kostel Nejsvětější Trojice s vestavěnou loretou atd. Sportovci neopominou vylézt jedinou via ferratu Středočeského kraje a sběratelé pak prohlídku největší sbírky slánek v ČR. Na procházky se můžete vydat po naučné stezce na Slánské hoře, anebo k nejstarší barokní replice kaple Božího hrobu v Čechách. Pro osvěžení nezapomeňte ochutnat pivo z místních pivovarů, a jako sladkou tečku některý z výběrových klášterních džemů.

Autor fotografie města : Ladislav Renner

Město Slaný se s úspěchem zúčastnilo zatím všech čtyř výzev

V první výzvě skončilo město na 11. místě a slánský Minor tým získal zlato v kategorii týmů. Více o vyhlášení výsledků první výzvy najdete v měsíčníku Slánská radnice na straně 17, nebo můžete zhlédnout video. Ani v říjnové výzvě 2021 se Slaný neztratilo. Vybojovali jsme 7. příčku a navíc zásluhou Jakuba Kose prvenství - v kategorií dětí. Více o slavnostním vyhodnocení opět ve zpravodaji Slánská radnice na straně 15. Dubnová i říjnová výzva 2022 přinesla prvenství v kategorii měst, jednotlivců mužů i dětí. Podrobnosti najdete zde.

 

Dubnová výzva 10 000 kroků

Místní koordinátor vyhodnotí v souladu s myšlenkou výzvy ty účastníky, které výzva inspiruje k pravidelnému zdravému pohybu a chůze se pro něj stane cestou ke zdraví.

Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Slaný.

Vítězem jsou ale všichni, kteří se zapojí do výzvy, protože „Ve zdravém těle – zdravý duch.“

Výzva 10 000 kroků ve Slaném probíhá pod záštitou starosty města Mgr. Martina Hrabánka.

Koordinátorem je Infocentrum Pod Velvarskou branou Slaný: www.infoslany.cz

Zoja Kučerová

Zoja Kučerová

pracovnice informačního centra

z.kuc-ic@centrum.czModul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme