Mnichovo Hradiště

Mnichovo Hradiště

Město s téměř 8 900 obyvateli leží ve středních Čechách na okraji CHKO Český ráj. Charakter města je ovlivněn blízkostí industriální zóny v Mladé Boleslavi.

Nejvýznamnější městskou památkou je státní zámek s bohatými interiéry, včetně unikátního barokního divadla. Součástí areálu je i zámecký park, kaple sv. Anny a lapidárium barokních soch. V centru města, které je památkovou zónou, je možno zhlédnout další zajímavé stavby, např. pozdně secesní budovu dnešní pošty.

V blízkosti města se nacházejí Drábské světničky, komplex skalních světniček, kdysi součást skalního hradu ze 13. století. Jde o jednu z nejnavštěvovanějších lokalit Českého ráje s krásným výhledem na Pojizeří.

Mnichovo Hradiště se účastnilo výzvy už v dubnu 2021

Celkem 77 účastníků a 13 týmů se přihlásilo k městu Mnichovo Hradiště. Celkem společně ušli 16 474,52 km. Proběhlo zde také vyhlášení, o kterém si můžete přečíst ZDE.

Říjnová výzva 10 000 kroků

Na tři nejlepší ženy a tři nejlepší muže zapojené do výzvy čekají ceny věnované městem a mnichovohradišťským Klubem českých turistů. Zároveň oceníme i nejlepší tým a tři nejlepších juniory do 15 let. Vítězem však budou ve skutečnosti všichni, kteří se zapojí do výzvy a rozhodnou se pro změnu.

Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Mnichovo Hradiště. Pevně věříme, že se zapojíte v hojném počtu, neboť chůze je nejpřirozenější lidský pohyb, a pokud budete tuto aktivitu vykonávat pravidelně, odměnou Vám bude odolnější organismus.

Vítězem jsou ale všichni, kteří se zapojí do výzvy, protože „Ve zdravém těle – zdravý duch.“

Markéta Tomášová

Markéta Tomášová

předsedkyně KČT MH

hingina@seznam.cz


Kam na výlety?

Inspiraci najdete na oficiálních stránkách města MH, na Mobilním rozhlase MH a na stránkách mnichovohradišťského Klubu českých turistů či na jejich FB.

Modul: Zapojená města
Uděláte něco pro své zdraví? Pravidelný pohyb je skvělá volba!

Výzva 10 000 kroků Vám pomůže začít!

Registrovat se

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme