Mělník

Mělník

Mělník, město vína i kultury

Mělník je vyhlášený svým historickým centrem, vinařstvím a úchvatným pohledem na soutok našich dvou největších řek, Labe a Vltavy. Možná vás ale překvapí, že mnoho zajímavých míst ukrývá i zdejší podzemí. Nahlédnout můžete do kostnice, nebo se projít spletí podzemních chodeb.

Kromě toho nabízí město nepřeberné množství kulturních akcí. Mezi jedny z nejvyhledávanějších patří tradiční vinařské slavnosti: Vinná noc pořádaná v dubnu, srpnový Mělnický košt a v září třídenní Mělnické vinobraní. Během letních měsíců probíhá Mělnické kulturní léto, kdy si převážně pod širým nebem můžete užít řadu koncertů, divadelních představení, filmů letního kina či volnočasový park pro děti i dospělé. Největší událostí byla 9. a 10. července akce Moře u Mělníka, která je spojená s připlutím Lodi Tajemství bratří Formanů.

Mělník se účastnil výzvy už v dubnu 2021

Celkem x účastníků a y týmů se přihlásilo k městu Mělník. Celkem společně ušli y km. Proběhlo zde také vyhlášení, o kterém si můžete přečíst ZDE.

Říjnová výzva 10 000 kroků

Prvních pět mužů a prvních pět žen s největším počtem bodů odměníme knihami „Na Mělníku“ a „Trojice“ a vinnou skleničkou s motivem města Mělníka.

Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Mělník.
Vítězem jsou ale všichni, kteří se zapojí do výzvy, protože „Ve zdravém těle – zdravý duch.“

Radek Janatka

Radek Janatka

Referent sportu a volného času

r.janatka@melnik.cz


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme