Říčany

Říčany jsou malebné město ležící na jihovýchodním okraji Prahy s více než 800letou historií a mnoha krásnými památkami. Díky své unikátní poloze, výhodnému dopravnímu spojení s hlavním městem a okouzlující okolní přírodě nabízí vysokou kvalitu života pro své obyvatele.

Nejen díky své poloze a historii, ale také vysokému stupni zapojení občanů do veřejného dění a bohatému spolkovému, kulturnímu a společenskému životu se Říčany v hodnocení společnosti Deloitte (Obce v datech) pošesté za sebou umístily na prvním místě ankety o nejlepší město pro život v České republice.

Do Říčan se mnoho let stěhují především mladé rodiny s dětmi (průměrný věk obyvatel je 40,1 roku). Říčaňáci se aktivně zapojují do veřejných aktivit. Jako první město v ČR začalo s participativním rozpočtem, díky kterému město realizovalo přes 60 projektů navržených občany.

Stejně akční jsou i ve sportu a zdravém životním stylu. Výzva 10 000 kroků je to pravé ořechové pro naše město!

Do výzvy 10 000 kroků se Říčany jako město zapojuje poprvé, ale už v minulém roce se výzvy zúčastnilo přes 60 aktivních Říčaňáků.

Za Říčany mohou soutěžit jedinci i týmy. „Vyzýváme jednotlivce, ale i skupiny z domova důchodců, ze sportovních organizací, škol či z firem, aby se zaregistrovali a soutěžili o zajímavé ceny. Můžete se však zúčastnit i pro váš dobrý pocit, že pro své tělo něco dobrého děláte a soutěžit vůbec nemusíte,“ říká jedna z koordinátorek akce a radní města Jarmila Voráčková.

Adéla Ambrožová a Jarmila Voráčková

Adéla Ambrožová a Jarmila Voráčková

koordinátorky Výzvy 10 000 kroků

adela.ambrozova@ricany.cz; jarmila.vorackova@ricany.cz


Tipy na výlety:

  1. Zřícenina hradu Říčany
  2. Kostel sv. Petra a Pavla
  3. Masarykovo náměstí s Mariánským sloupem
  4. Lázeňská louka
  5. Koupaliště Jureček a Marvánek
  6. Cyklostezka vedoucí z Mnichovic do Kolovrat
  7. Muzeum Říčany
  8. Říčanský les s mnoha běžeckými a turistickými trasami
  9. Japonská zahrada
  10. V okolí Voděradské bučiny, Průhonický park, Hrusice, Ondřejovská hvězdárna, Pivovar Velké Popovice

Modul: Zapojená města

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři