Projekt Deset tisíc kroků podporují

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

kardiochirurg

"Pokud jsme senioři, rozhodně to neznamená, že bychom se nemohli hýbat. Osobně každému doporučuji, aby denně vyrazil alespoň na hodinovou procházku."

Lukáš Pavlásek

herec, komik, autor

"Od mala strašně rád chodím - po městě, v přírodě, zkrátka všude. Výborně se mi u toho přemýšlí, takže jsem za chůze vymyslel spoustu věcí. Taky mi to zlepšuje náladu i kondici. A vzhledem k tomu, že chůzi mám už zažitou není pro mě 10000 kroků vůbec žádný problém, takže je to jediná výzva ke které se můžu přihlásit, protože vím že ji hravě dokážu splnit."

prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Ředitel Fakultní nemocnice Olomouc

„Doporučuji, abychom se více zamysleli nad svým životním stylem jako možnou prevencí před nemocemi. Pravidelný pohyb včetně chůze je jeho velmi důležitou součástí.“

Číst dále

Radek Leskovjan

designér a majitel značky UAX

Rád kreslím, mám rád vtip, hravost a nadčasovost spojenou s funkčností a věci, které jsou Přirozené. A co je přirozenejší více, než pohyb a chůze Mám radost z toho, že jsme součástí projektu 10 tisíc kroku. A protože se každý krok počítá, s organizátory jsme vymysleli speciálně pro tento projekt nápadité motivy, které mohou hrdě nosit na tričku, všechny věkové kategorie.

Číst dále

MUDr. Michael Lujc

Ortoped, Fakultní nemocnice Brno, lékař Českého atletického svazu

,,Problém s pohybovou aktivitou v dnešní době vidím dvojí. Lidem často chybí motivace a odhodlání začít a odkládají pohyb na dobu neurčitou. Poté je skupina lidí, kteří začnou, ale nastaví si nereálné cíle a častokrát přepálí start a skončí. Proto projekt 10000 kroků vidím jako zlatou střední cestu. Chůze je vhodná pro trénink pohybového a kardiovaskulárního systému a v neposlední řadě má pozitivní vliv na psychiku u kterékoliv věkové skupiny.´´

Číst dále

MUDr. Marie Součková

primářka, Lékařské podiatrické centrum

Nejpřirozenějším pohybem je chůze, zapojíme svaly celého těla. Vydáme-li se svižnějším tempem nejen, že spálíme dostatek kalorií, ale zapojíme svaly dolních končetin, břicha, zad a rukou a přidáme-li k tomu ještě hole, pak už je vše dokonalé včetně odlehčení třeba našich kloubů, kde již hlodá zub času – artróza. Navíc si dopřejeme poklidnou procházkou duševní relax a mnohdy se podíváme do míst, která neznáme nebo si všimneme věcí, které jsme až dosud nevnímali. Ve zdravém těle zdravý duch „Mens sana in corpore sano“

Číst dále

Miloš Škorpil

Zakladatel Běžecké školy a propagátor zdravého životního stylu

"Můžu vás přivést k vodě, pít už však musíte sami." S oblibou o sobě říkám, že jsem hýbatel se vším a se všemi. Výzva 10000 kroků se mi zdá jako skvělý prostředek k tomu toho dosáhnout. Já jich dosahuji, kromě běhání, třeba tím, že všude chodím a u svých klientů tím, že jim zakazuji jezdit výtahem. Jak vidíte, nemusí to ani moc bolet, stačí zvednout zadek a chodit.

Číst dále

Dana Škorpilová

Fitness trenérka a výživová poradkyně. Věnuje se svému projektu Jen pro velký holky, kde učí ženy 40+ milovat své tělo, chytře cvičit a dobře jíst.

"Ujít denně 10000 kroků je mou denní mantrou už hodně dlouho, a totéž doporučuji klientkám. Tuhle výzvu, která pomůže dostat více pohybu do života, budu šířit ráda a pokusím se do ní zapojit co nejvíce svých Velkých holek!"

Číst dále

Ing. Jan Šafařík, MBA

náměstek hejtmana Olomouckého kraje

Jako celoživotní bojovník se životosprávou a s nedostatkem pohybu začínám každý týden nový boj. A pro začátek je nejlepší chůze. Přirozený zdravý pohyb, kdy vyčistíte hlavu, srovnáte myšlenky nebo najdete novu inspiraci. Každý krok se počítá. Každý nový začátek má šanci na úspěch. A říjen je pro mě novým začátkem. Jdu do toho s vámi.

Číst dále

Květa Pecková

trojnásobná olympijská medailistka

"Když si vyjdete do přírody, vyjdete snáze jak s lidmi, tak i se všemi svými starostmi. Choďte, dokud to jde".

Číst dále

Eliška Martínková

Třetí na MS juniorů v roce 2021 a šestinásobná mistryně republiky v závodní chůzi

Je jedno, jestli půjdete pomalu nebo rychle, protože už jen to, že vyjdete, vás dělá lepšími, než jsou ti, co sedí doma.

Číst dále

Petra Syrová

Pěšky městem

Chůze je nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost. Chodci vdechují veřejným prostranstvím život a podporují lokální ekonomiku. Jsou klíčem k udržitelnému rozvoji měst.

Číst dále

Rostislav Kovář

Nepřestaneš běhat, protože jsi zestárl, ale zestárneš, protože jsi přestal běhat.

Číst dále

Karel Martínek

varhaník,
regenschori katedrály sv. Václava

Ještě před nedávnou dobou mě nenapadlo, že se zapojím do podobné výzvy. Ale tělo řeklo: "Pojď!" a tak jsem šel. A věřte, taková ranní procházka Litovelským pomoravím je balzám na duši.

Číst dále

Modul: Ambasadoři

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme