Hodonín

Hodonín je jihomoravským městem, ležícím 60 km jihovýchodně od Brna. Podél jihovýchodního okraje města protéká řeka Morava,  jejímž středem prochází hranice se Slovenskem. Severozápadně od města se nachází národní přírodní památka Hodonínská Dúbrava. V roce 2014 byla v její nejcennější části na ploše velikosti 683,18 ha vyhlášena národní přírodní památka. Samotný Hodonín se rozkládá na ploše 63,31 km² a žije zde přibližně 24 tisíc obyvatel. Narodil se zde 1. československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Hodonín je lázeňským městem, léčivým přírodním zdrojem je jodobromová solanka, která se nachází v nedalekém okolí.

Chcete se podílet na rozvoji města, ve kterém žijete? Chybí Vám něco ve svém okolí? Máte návrhy co by jste chtěli zlepšit? Zapojte se a přidejte své nápady ve formě projektů. Více zde. Podpořte svými nápady strategii "Hodonín - dostupné město krátkých vzdáleností. Zajímavé projekty lze najít na tomto odkaze zde. Příležitostí pro město je dobudování dopravní infrastruktury a rozvoj dopravní obslužnosti, včetně podpory rozvoje veřejné hromadné přepravy, cyklistické dopravy, pěší chůze a dalších udržitelných forem dopravy.

Město pro dubnovou výzvu připravuje pro účastníky zajímavé ceny.

Jana Holomčíková

Jana Holomčíková

Koordinátor za město pro výzvu 10000 kroků

holomcikova.jana@muhodonin.cz


Kam na výlety?

Určitě si zajděte na vykopávky v Mikulčicích. 7 km tam, 7 zpět a hned budete mít 20.000 kroků. Mapa trasy k nahlédnutí je zde.
Dále doporučuji Písečné rybníky. Cestou se můžete těšit na novou cyklostezku na Velkomoravské!!! Mapa trasy k nahlédnutí je zde.

I pěšky je možné si projít alespoň část vinařské stesky, která vede nejen Hodonínem https://www.vinarske.stezky.cz/vylet/Vinarska-stezka-Podluzi

Další náměty k cílům svých procházek najdete na webových stránkách města, na tomto odkaze.


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme