Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou
Lomnice nad Popelkou
Webové stránky města: http://lomnicenadpopelkou.cz/

Lomnice nad Popelkou

Letovisko a zimní středisko ležící v atraktivní oblasti pod horou Tábor (678 m n. m.) v širokém úvalu říčky Popelky na pomezí Českého ráje a Krkonoš. Nejstarší zmínku najdeme v Dalimilově kronice k  r. 1242. V počátku 19. stol. zde započala tradiční výroba proslulých lomnických sucharů, oplatek a kulatek. V současné době město nabízí svým návštěvníkům  bohaté sportovní
a kulturní vyžití (Tylovo divadlo, Kino, Zámek, Městské muzeum a galerie, Loutkové divadlo, Sportovní hala, Zimní stadion, Letní stadion, Horolezecká stěna, Lyžařský areál v Popelkách s volně přístupným vyhlídkovým ochozem na skokanském můstku K - 70, Sportovní letiště, Koupaliště, Lázeňský dům ad.). Typické pro město a okolí jsou stavby lidové architektury (Vesnická památková rezervace Karlov, roubené domy, dřevěná zvonice), historické, církevní a kulturní památky. V malebném okolí města lze navštívit díky husté síti turistických tras, lyžařských terénů a cyklotras mnoho zajímavých turistických cílů jako např. rozhlednu, restauraci nebo sezónní informační středisko na hoře Tábor, zříceninu hradů Kumburk a Bradlec či Smetanovu vyhlídku.

Dubnová výzva 10000 kroků

Město Lomnice nad Popelkou vyhlašuje tři kategorie pro jednotlivce:do 18let, dospělí a 65+ (v každé kategorii vyhlásíme tři nejlepší).

Dále také vyhlásím nejlepší tým, který v dubnové výzvě nasbírá nejvíce bodů. (Podle oficiálních pravidel výzvy)

Vítězem je ovšem úplně každý, kdo se v našem městě k této výzvě připojí.

Tomáš Sůva

Tomáš Sůva

člen rady města

tomas.suva7@gmail.com


Kam na výlet?

Tip na výlet: https://lomnickastezka.cz/


Ke stažení


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme