Kutná Hora

Kutná Hora

Historie města Kutná Hora souvisí s dolováním a zpracováváním stříbrných rud.

Na konci 13. století pocházela z Kutné Hory zhruba třetina evropské produkce stříbra. Král Václav II. na začátku 13. století zavel jednotnou měnu tzv. pražský groš, který se razil ve Vlašském dvoře v Kutné Hoře a ve své době patřil k nejsilnějším měnám v Evropě. Díky obrovské ekonomické prosperitě se Kutná Hora stala ve 14. až 16. století druhým nejvýznamnějším českým městem. Její bohatství se odrazilo také ve výstavbě kostelů a honosných měšťanských domů, z nichž jsou mnohé dochovány dodnes. Památky Kutné Hory a její historické jádro spolu s chrámem sv. Barbory a katedrálou Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci byly v roce 1995 zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Říjnová výzva 10 000 kroků

Říjen v Kutné Hoře se ponese opět ve sportovním duchu - Kutnohořané mohou načítat své nachozené kroky a soutěžní formou tak přispět ke svému zdraví a týmovému duchu. Nejde však o lámání rekordů, ale o to stanovit si svůj limit a pokusit se ho překročit.

Město Kutná Hora po ukončení výzvy ocení tři nejlepší ženy a muže, nejstaršího účastníka, nejlepší tým a nejlepší školní tým.

Kristýna Šimonová

Kristýna Šimonová

vedoucí oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů

simonova@mu.kutnahora.cz


Kam na výlety?

Zkopíruj si mapu, nahraj ji do aplikace a my ti budeme věřit, že jsi trasu ušel.

1) Ujdeš 7, 05 km - odkaz na mapu.

2) Ujdeš 9, 1 km - odkaz na mapu.

3) Ujdeš 8,9 km - odkaz na mapu.

4) Ujdeš 18, 5 km - odkaz na mapu.

5) Ujdeš 5, 7 km - odkaz na mapu.


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme