Zábřeh

Zábřeh, křižovatka cest

Zábřeh leží mezi Šumperkem a Mohelnicí „za břehem“ Moravské Sázavy.

Malebné město v předhůří Jeseníků se rozkládá na ploše 3.458 ha.  Podle správního členění spadá do Olomouckého kraje, leží v nadmořské výšce 285 metrů. Největší předností města je nádherná příroda. Zábřeh je také rodištěm slavného polárního lovce, cestovatele a dobrodruha Jana Eskymo Welzla, který během svého putování prošel napříč Sibiří až k Severnímu ledovému oceánu a jistojistě nachodil denně tisíce kroků!

Prostě Zažij Zábřeh!

Zábřeh a výzva 10000 kroků

Ve výzvě 10.000 kroků město Zábřeh nemůže chybět! Řídíme se heslem „HLAVNĚ SI TO UŽÍT.“ Ať už sám/a, se svou rodinou, přáteli, kolegy z práce, spolužáky nebo partnerem či partnerkou. Užít si to, pobavit se, motivovat se a udělat něco pro své zdraví. 
Dubnová výzva 10 000 kroků

Na 5 nejlepších žen, 5 nejlepších mužů a 3 nejlepší tým výzvy ze Zábřeha čekají ceny věnované městem. Za vítěze ale považujeme všechny, kdo se do výzvy zapojí a udělají něco pro své zdraví!

Lucie Mahdalová

Lucie Mahdalová

mediální koordinátorka

lucie.mahdalova@muzabreh.cz


Kam na výlety?

  • Naučná stezka Jana Eskymo Welzla
  • Naučná stezka Údolím Moravské Sázavy
  • Naučná stezka Lupěnské hory
  • Ze Zábřeha přes Klárinku do Růžového údolí
  • Železniční skanzen s cyklostezkou Lupěné – Hněvkov
  • Velký okruh městem Zábřeh

Popis tras a další tipy najdete na http://tourism.zabreh.cz/turisticky-servis/program-na-den-vikend/program-na-den/

Fotografie a pozdravy z vycházek je možné zasílat na sekretariat@muzabreh.cz. Fotografie budou použity pouze pro propagační účely města Zábřeh. V příspěvcích a stories na Facebooku nezapomeňte označit @ZabrehMesto. V příspěvcích a stories na Instagramu @mestozabreh a #desettisickroku. Společně tak namotivujeme další účastníky.


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme