Zábřeh

Zábřeh
Zábřeh
Webové stránky města: https://www.zabreh.cz/

Zábřeh, křižovatka cest

Zábřeh leží mezi Šumperkem a Mohelnicí „za břehem“ Moravské Sázavy.

Malebné město v předhůří Jeseníků se rozkládá na ploše 3.458 ha.  Podle správního členění spadá do Olomouckého kraje, leží v nadmořské výšce 285 metrů. Největší předností města je nádherná příroda. Zábřeh je také rodištěm slavného polárního lovce, cestovatele a dobrodruha Jana Eskymo Welzla, který během svého putování prošel napříč Sibiří až k Severnímu ledovému oceánu a jistojistě nachodil denně tisíce kroků!

Prostě Zažij Zábřeh!

Zábřeh se účastnil výzvy už v říjnu 2021

Do říjnové výzvy se zapojilo 62 měst. Zábřeh skončil v absolutním pořadí na výborném 15. místě. Z města i okolních vesnic se aktivně zapojilo 69 jednotlivců. Nejlépe si vedl Pavel Dorničák s úctyhodným výsledkem 1000,6 km. Za ním byl vítěz dubnové výzvy 2021 Zdeněk Haislar, který nachodil 644,02 km. Třetí místo obsadil Petr Štancl. Ten si za říjen připsal 635,07 km. Ženskou kategorii ovládla a na celkovém 4. místě se umístila Lenka Haltmarová, která nachodila 683,69 km. O 42 km méně si připsala druhá v pořadí Lenka Procházková. Třetí místo obsadila se svými 460,90 kilometry v nohách Petra Zemenová. V rámci týmů zazářili Štanclíci s bodovým hodnocením 516.20. Druhé místo patřilo týmu Lesany a třetí Skaličáci.
Dubnová výzva 10 000 kroků

Na 5 nejlepších žen, 5 nejlepších mužů a 3 nejlepší tým výzvy ze Zábřeha čekají ceny věnované městem. Za vítěze ale považujeme všechny, kdo se do výzvy zapojí a udělají něco pro své zdraví!

Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Zábřeh.

Vítězem jsou ale všichni, kteří se zapojí do výzvy, protože „Ve zdravém těle – zdravý duch.“

Lucie Mahdalová

Lucie Mahdalová

mediální koordinátorka

lucie.mahdalova@muzabreh.cz


Kam na výlety?

  • Naučná stezka Jana Eskymo Welzla
  • Naučná stezka Údolím Moravské Sázavy
  • Naučná stezka Lupěnské hory
  • Ze Zábřeha přes Klárinku do Růžového údolí
  • Železniční skanzen s cyklostezkou Lupěné – Hněvkov
  • Velký okruh městem Zábřeh

Popis tras a další tipy najdete na http://tourism.zabreh.cz/turisticky-servis/program-na-den-vikend/program-na-den/

Fotografie a pozdravy z vycházek je možné zasílat na sekretariat@muzabreh.cz. Fotografie budou použity pouze pro propagační účely města Zábřeh. V příspěvcích a stories na Facebooku nezapomeňte označit @ZabrehMesto. V příspěvcích a stories na Instagramu @mestozabreh a #desettisickroku. Společně tak namotivujeme další účastníky.


Modul: Zapojená města

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme