Šternberk

Šternberk

Vítejte ve Šternberku - Historickém městě České republiky roku 2008. 

Šternberk je moderní město s bohatou historií, zajímavými kulturními památkami a bohatou nabídkou kulturních a společenských akcí a mezinárodního sportovního soupeření na slavné trati Ecce Homo. Zveme vás k návštěvě jedinečné Expozice časuStátního hradu Šternberkareálu bývalého šternberského kláštera s galerií cenných Handkeho obrazů a na procházku městskou památkovou zónou za zvukového doprovodu unikátních klikotočů.

Šternberk se účastnil výzvy již 6x

Šternberk se připojil k národní výzvě Deset tisíc kroků na jaře v roce 2021. Věříme, že do letošní dubnové výzvy se zapojí minimálně stejný počet účastníků, jako v předchozích letech.

Dubnová výzva 10 000 kroků

Fotografie z dubnových aktivit je možné zasílat do redakce Šternberských listů na mail: listy@mas-sternbersko.cz

Město Šternberk ocení v rámci dubnové výzvy tři nejlepší ženy, tři nejlepší muže a tři družstva, pro které budou připraveny zajímavé odměny. Za vítěze ale považujeme všechny, kteří se do výzvy zapojí a udělají tak něco pro své zdraví i životní prostředí!" řekl k letošní výzvě starosta města Stanislav Orság.

Vítězem jsou všichni, kteří se zapojí do výzvy, protože „Ve zdravém těle – zdravý duch.“

Dagmar Skupieńová

Dagmar Skupieńová

skupienova@sternberk.cz


Kam na výlety?

Tipy na vycházky za minulostí, současností a přírodou města Šternberk najdete na https://www.poznej-sternbersko.cz/cz/turisticke-trasy/pro-pesi/


Modul: Zapojená města

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři