Nový Jičín

Město Nový Jičín leží v severovýchodní části České republiky v Moravskoslezském kraji. Město je známé především pravidelným čtvercovým náměstím s podloubím a historickým renesančním domem Stará pošta a Žerotínským zámkem. Sídlí zde také Muzeum Novojičínska. Historické jádro města je městskou památkovou rezervací.

Nový Jičín je sídlem firmy Tonak.

Zemřel zde generál Ernst Gideon von Laudon. 

Roku 2001 byl vyhlášen Historickým městem roku, v roce 2015 pak novojičínské Masarykovo náměstí získalo ocenění „Nejkrásnější náměstí v ČR“. Novojičínské vlakové nádraží ve stejném roce získalo ocenění „Nejkrásnější nádraží v ČR“.

Nový Jičín se loni v říjnu poprvé zapojil do této výzvy a umístil se na krásném 3. místě v kategorii Město, ve kterém to šlape.

Takže neváhejte a staňte se součástí této skvělé aktivity! Kromě zlepšení kondice a fyzického zdraví máte také příležitost poznat nové přátele a zdolávat vlastní hranice. Výzva je vhodná i pro lidi s nadváhou a starší účastníky, kteří chtějí začít se zdravějším životním stylem.

Město Nový Jičín ocení nejlepší ženu, nejlepšího muže, nejlepší tým a nejstaršího účastníka. Vyhodnoceni budou občané s trvalým bydlištěm ve správním území obce s rozšířenou působností Nový Jičín.

Děkujeme.

Bc. Markéta Jánošíková

Bc. Markéta Jánošíková

koordinátorka Zdravého města a MA21

marketa.janosikova@novyjicin.cz


Modul: Zapojená města

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři