Jaký byl Festival 10 000 kroků?

Autor: Petra Běnková
23/05/2024

Festival 10 000 kroků v Mostu opět potvrdil, že účastníci projektu #desettisickroku jsou silná komunita pohodových lidí se zájmem o své zdraví a pohyb.

Sešli jsme se v mosteckém hotelu Cascade, který se pro vyhlášení stal naší základnou. Na místě už od rána probíhal doprovodný program formou stánků našich partnerů. Ohlas vzbudil rovněž fotokoutek s tematickými cedulemi 10 000 kroků jako „Jsem šlapka“ nebo „Každý krok se počítá“.

Na samotném počátku akce jsme se dozvěděli více o zdravém životním stylu od Pavly Bergmanové, poradkyní STOBU (Stop obezitě) a instruktorkou nordic walkingu. Přiblížila nám, jak dosáhnout harmonie v těle skrz propojení správné výživy a aktivního životního stylu.

Poté jsme se přesunuli dvoupatrovým autobusem k místnímu skvostu, Mosteckému jezeru. U něj jsme se sešli s účastníky výzvy, kteří dorazili pouze na sportovní část festivalu (a na slibovanou zmrzlinu za splnění osobní výzvy).

Podle osobních preferencí jsme se rozdělili na tři skupiny – běžce, chodce a chodce s holemi. Každá skupina měla svůj vlastní program – běžci skoro desetikilometrový běh okolo jezera, chodci procházku a ti s holemi krátké školení, jak hole správně technicky používat, a následně také procházku.

Počasí nám příliš nepřálo, a tak běžci dobíhali za deště a slibovanou zmrzlinu jsme si vychutnávali v mikinách nebo dokonce bundách. Klobouk dolů všem, kteří dorazili a obzvlášť běžcům, kteří vytrvali a celé jezero oběhli!

Po přesunu na naši základnu v hotelu nás čekal výborný raut a myšlenky o zdravém životním stylu s hamburgery, řízečky a dezerty vzaly na chvíli za své. Zpytovat svědomí jsme mohli u následné přednášky od historika Martina Myšičky o spletité historii města Most.

Zlatým hřebem večera pak bylo vyhlášení dubnové výzvy 10 000 kroků, ceny výhercům předával také primátor Mostu Marek Hrvol. Soutěž nabídla obdivuhodné výkony a překonávání vlastních možností i boj s časem. Někteří vstávali třeba o půl čtvrté ráno, jiní chodili pomalu do půlnoci a na další čekala 1. května domácnost, která měsíc ležela ladem.

Každý z nás jsme se s výzvou popasovali po svém a překonávali své vlastní možnosti a hranice. A o tom to je – posouvat své možnosti, zlepšovat se, dostat chůzi do běžného dne a udělat něco pro své zdraví.

Ve spolupráci se Statutárním městem Most se nám podařilo zorganizovat důstojnou akci. Na další Festival 10 000 kroků se můžete těšit na podzim po skončení říjnové výzvy, a to 16. listopadu v Kolíně!

Těšíme se na vás!


Fotogalerie - Festival 10 000 kroků v Mostu

Aktuality

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři