Festival 10 000 kroků v Hradci Králové

Autor: Věrka Hübnerová
28/11/2023

Festival 10 000 kroků v Hradci Králové ukázal, že účastníci projektu #desettisickroku jsou silná komunita pohodových lidí se zájmem o své zdraví a pohyb.

Sešli jsme se v historickém Adalbertinu, které svým umístěním lákalo k prozkoumání okolí. Doslova rvačka byla o komentovanou prohlídku města, který vedla neskutečně profesionální Martina Saláková. Kdo měl zájem o trochu víc pohybu, toho protáhla městskými parky instruktorka Nordic walkingu Erika Dykastová, anebo se zapojil náš Jarda Martinek, který vyběhl na téměř dvouhodinový běh podél Labe.

V Adalbertinu už od rána probíhal doprovodný program formou stánků našich partnerů. Monika Beránková z organizace STOB nabídla analýzu těla přístrojem InBody a velmi žádané bylo její nutriční poradenství. Přítomné dámy se mohly nechat nalíčit vstřícnou Lenkou z Mary Kay. Příznivci Nordic walkingu zde také našli poradenství a možnost nákupu kvalitního vybavení. Své stanoviště zde měl i BESIP s Ladou Kociánovou, která propagovala kampaň Buďte vidět – přežijete.

Je skvělé, že jsou lidé jako Jirka Mahdal, kteří chtějí předávat své osobní zkušenosti s hubnutím díky pohybu a pod lékařským dohledem, a motivovat ostatní k tomu, že začít může každý a hned. Jeho prezentace usadila na židle mnohé z nás.

Vítáme spolupráci s lokálními partnery a v Hradci se nám podařilo spojit s multitalentovanou učitelkou Alenou Kubínovou a jejími dvěma žačkami populárního zpěvu ze ZUŠ Střezina, které protkávaly vyhlašování výsledků svými písněmi.

Svou přítomností nás poctil doc. MUDr. Leoš Heger a radní KHK Adam Valenta, kteří uvedli samotné vyhlášení podzimní výzvy. Ocenění nebralo konce, ale slova výherců zase potvrdila, že chůze/pohyb jednoznačně pomáhá pro udržení fyzického zdraví a jako odreagování od psychické nepohody.

Ve spolupráci s kolegy z Královehradeckého kraje se nám podařila důstojná akce, kterou můžeme směle zopakovat na jaře v podmínkách města Most.

Chvilka oddych u a můžeme připravovat další – květnové kolo – už teď si dáváme do kalendáře 18. května 2024 město Most.   

Podívejte se na první várku fotek: 


Fotogalerie - vyhlášení 10 000 kroků Hradec Králové

Aktuality

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři