Příběh třídy: Sekunda z Prostějova do toho šlápla

Autor: Petra Běnková, Jana Ligurská
24/11/2023

Přestože je výzva 10 000 kroků zároveň i soutěží, neměla by být o soutěžení mezi sebou, sbírání bodů a falšování výsledků – měla by být o přátelství a trávení společného času. Přesně takto pojala výzvu sekunda z Cyrilometodějského gymnázia v Prostějově. Trávili spolu čas, chodili na výlety a bavili se. A jen tak mimoděk se stali druhou nejúspěšnější třídou ze všech, ale to na jejich příběhu není to nejdůležitější. Více vám poví v článku třídní učitelka sekundy Mgr. Jana Ligurská.

Jestli jste letos jedné říjnové noci slyšeli kolem Plumlovské přehrady hlasitý smích skoro třiceti lidí, byli jsme to my. Už potřetí jsme se totiž pustili do výzvy 10 000 kroků.

Možná už víte, o co jde. Akce je totiž už natolik populární, že se do ní v letošním říjnu přihlásilo víc než 200 třídních kolektivů a 16 000 jednotlivců z celé České republiky. Účastníci museli po celý říjen splnit jedinou podmínku – zaznamenávat si každý den počet nachozených kroků a ukládat je na web organizátorů.

Říjnová výzva 10 000 kroků přinesla našim sekundánům i jejich rodinám nejrůznější společné výpravy do přírody. Naším letošním cílem nebylo předstihnout ostatní týmy, ale jen být co nejvíc venku s kamarády, umožnit rodinám setkávat se, při procházkách si odpočinout od starostí a za chůze si jen tak povídat a zašprýmovat.

Díky manželům Kaštilovým nebylo víkendových výletů vůbec málo – noční výšlap kolem Plumlovské přehrady (viz foto), výlet z Čelechovic na Kosíř a zpět, procházka z Náměště do Náměště přes Terezské údolí, podvečerní výšlap kolem Hloučely. U dětí byly populární především výlety potmě, jen s čelovkami a baterkami. Já se jim vůbec nedivím.

I tentokrát se ukázalo, že náš třídní tým je tak pohodový i díky tomu, že děti mají v zádech úžasné rodiče. Ti aktivně plánovali, kam se o víkendu vypravíme, a scházeli se ke společným výletům i tehdy, když jsem já jako kapitán týmu a třídní učitelka ležela doma s virózou. Častokrát bylo naši početnou výpravu slyšet už zdálky díky zvonivému smíchu dospělých, kteří se díky výletům seznámili. Jsme spolu prostě rádi, rodiče i děti.

A jak jsme v soutěži dopadli? Našich 30 sekundánů za říjen nachodilo krásných 4 800 kilometrů. Nejlepší výkon podala Natálka Prakash, která za měsíc ušla neuvěřitelných 374 kilometrů. Na to, že musela jako všechny školou povinné děti trávit většinu všedních dní ve škole a večer ještě nad učením, to je úžasný výkon.

Aktuality

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři