Příběh: díky výzvě nepoužil výtah ani jednou

13/05/2023

Do výzvy se zapojila také řada týmů specializovaných týmů z celého Česka i Slovenska, třeba firemní a školní týmy. Zapojily se také týmy zástupců městských a krajských úřadů, např. v Olomouckém kraji se seskupil tým těch nejvytíženějších: celkem 5 radních kraje vytvořilo tým, aby inspirovali další zaměstnance úřadu. Za všechny jsme vyzpovídali Jana Šafaříka, náměstka hejtmana Olomouckého kraje a zároveň ambasadora naší výzvy:

Co bylo hlavním důvodem, proč jste se zapojil do Výzvy 10 000 kroků?

Pravidelný pohyb je důležitý pro každého, speciálně u lidí se sedavým zaměstnáním. Jako rada kraje chceme jít příkladem. Vytvořili jsme proto na krajském úřadě tým, který zahrnul i pět členů rady. Výzva je sice soutěžní, ale umístění pro nás nebylo důležité. Hlavní bylo, že jsme dokázali zapracovat chůzi do svých pracovních programů. Myslím, že když jsme to dokázali my, dokáže to každý.

 

Jak celkově hodnotíte výzvu 10 000 kroků?

Výzva dává příležitost vyzkoušet si, jaké to je ujít denně určitou dávku kroků. Zároveň je příležitostí, jak nechat auto o pár bloků dál nebo místo jízdy autem občas využít veřejnou dopravu v kombinaci s chůzí. Je to možnost, jak se zamyslet nad naší dopravou a časem, který jí věnujeme.

 

Máte Vy osobně nějaký tip nebo zajímavý zážitek z uplynulého měsíce?

Dal jsem si osobní výzvu a abych si odešel svou denní dávku kroků, chodil jsem vždy po schodech úřadu místo toho, abych použil výtah. Cestou jsem potkával ostatní zaměstnance úřadu, kteří byli také zapojeni do výzvy a navzájem jsme se povzbuzovali: „Tak co, také honíte kroky?“ 

 

Skončila pro vás výzva s koncem dubna, nebo máte nějaké další plány?

Osobně cítím změnu, kterou bych rád zachoval. Osobně mám v plánu chodit i v budoucnu více, a zkusit si z toho udělat návyk. A pokud mohu hodnotit, ten efekt cítím nejen já, ale i moji kolegové. Výzva přispěla i ke stmelení kolektivu. 

Aktuality

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři