Jak si zpestřit procházky? Rozdávejte a hledejte malované kamínky.

Autor: Roman
20/09/2022

Nabízíme vám tip, jak si potěšení z pohybu na čerstvém vzduchu ještě prohloubit. Je to snadné a bude vás to bavit!

Zapojte se do hry, při které se neznámí poutníci navzájem obdarovávají vlastnoručně malovanými kamínky. Věřte, že je to super nejen pro rodiny s dětmi, ale všechny, komu není cizí dělat radost sobě i ostatním. Jak na to?

MALUJTE

Vyhlédněte si na procházce či výletu pěkný kamínek a odneste si ho domů. Horní stranu kamínku pomalujte dle své fantazie a schopností. A pokud vám malování moc nejde? Nevadí – jednoduchý ornament nebo třeba pár barevných proužků umístěných vedle sebe určitě zvládnete a toho, kdo váš kamínek najde, potěší stejně jako výtvor mistra!

PIŠTE

Na spodní stranu kamínku připojte pár údajů, abyste mohli na internetu sledovat, kam až váš kamínek doputoval. Máte dvě možnosti:

1) Namalujte logo Facebooku a připište údaj „#Kamínky“ a PSČ místa, odkud pocházíte.*

2) Napište malujeme-kaminky.cz a dále číslo, které po registraci na této webové stránce dostanete.

*a nezapomeňte na #desettisickroku 

Mimochodem, na www.facebook.com/groups/kaminky, kam odkazuje první možnost, i uvedené webové stránce získáte spoustu dalších užitečných rad a tipů, aby vaše „kamínkování“ dopadlo co nejlépe.

ROZDÁVEJTE

Obecné pravidlo je, že se kamínky neschovávají, ale naopak pokládají na dobře viditelné místo. Vyhněte se přitom takovým, kde by hrozil pád nebo jiné nebezpečí, dále památkám, které byste vy nebo „hledač“ mohli poškodit, a také těm, kde umístění kamínků není vhodné (kostely, hřbitovy, obchody).

NALÉZEJTE

Hledejte zejména tam, kde se turisté rádi zastavují – například u laviček, altánků či turistických posezení a rozcestí, stánků s občerstvením, rozhleden… Radost z nalezeného kamínku je velká a nefalšovaná, chce to jen trochu štěstí.

A ještě na závěr: Pokud se vám snad zdá tato kamínková záležitost poněkud potěšilá, tak vězte, že podobných pošetilců je už napříč celým Českem neskutečné množství – vždyť pouze uvedená facebooková skupina #Kamínky má přes 393 tisíc členů!

(ilustrační fotografie jsou ze zdrojů www.maminka.cz a www.hledamekaminky.cz) 

Aktuality

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři