Hledáme dobré změny v našich městech. Hlasujte pro tu nejlepší!

Autor: Jitka Vrtalová
04/03/2022

Radost z procházky, radost z jízdy na kole, radost z posezení, radost z běhu. Daná témata se netýkají jen této Výzvu 10 000 kroků, ale mají vazbu i na další aktivitu Spolku Partnerství pro městskou mobilitu, z.s., tentokrát pod názvem Cena Víta Brandy. Její cílem je hledat dobré změny v našich městech.

Pojďme tedy společně hledat, kde ji nalezneme. Zajímá Vás, která stavba nebo řešení výrazně proměnily tvář našich měst v posledních letech? Zapojte se do hlasování o ty nejlepší v Ceně Víta Brandy, objevte nová zajímavá místa, která mohou být všude okolo nás.

Váš hlas pomůže rozhodnout, který z 54 nominovaných projektů si odnese cenu veřejnosti. Našim městům tak pomůžete lépe pochopit přání a potřeby jejich občanů a přizpůsobovat veřejný prostor účelně a efektivně a jim na míru. Výběr toho nejlepšího pomůže nastavit trendy, kterými se česká a slovenská města mohou inspirovat. Rádi bychom žili v prostředí, které je příjemné pro život, bezpečné a estetické, zkrátka ve městech pro lidi.

Soutěž organizuje spolek Partnerství pro městskou mobilitu, z. s., jehož úkolem je rozvíjet témata městské a regionální mobility a kvalitního veřejného prostoru. Přihlášené projekty jsou prezentovány na platformě CityChangers Česko, která sdružuje příklady dobrých změn, ambasadory a dlouhodobé iniciativy v Česku a na Slovensku.

Každý hlas může ovlivnit žebříček nejlepších, a to prostřednictvím moderní hlasovací metody D21 prostřednictvím hlasovacího portálu do 14. března 2022.

Více o Ceně Víta Brandy:

Soutěžní přehlídka Cena Víta Brandy je určena především městům a obcím za dopravní stavby nebo jiná opatření, kterými se zlepšily podmínky pro aktivní mobilitu, trávení volného času, kultivaci veřejného prostoru, ochranu životního prostředí nebo zmírnění klimatických změn. Nominované projekty dostane k hodnocení nejen odborná porota, zvláštní cenu veřejnosti dostane navíc projekt, který posbírá nejvíce hlasů.

Hlavním mediálním partnerem akce je Český rozhlas – Radiožurnál.

 

Architekt Vít Branda (1963–2009), jehož jméno soutěž nese, je autorem lávky na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. Řešení lávky kopírující skalní masiv v souvislosti s využitím navazujícího nábřeží a stezky je v českých podmínkách výjimečné a bylo nominováno mezi nejlepší evropské stavby posledních let.

Všechny důležité informace o soutěži najdete na stránkách www.cenavitabrandy.cz.

Aktuality

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme