Mistrovo mistrovské okénko - Díl první - Drtikol

Autor: Jiří Kučka (mistr)
24/11/2021

„Hej ty, já jsem taky popelář!

 Hej ty, kolik toho dneska máš?

 Hej ty, ještě dvacet kiláků

 Hej ty, zkus se mě chytit do háku“

 

Touto parafrází „popelářské hymny“ písně Popeláři od Míši Růžičkové dnes zahajuji své první Mistrovo mistrovské okénko a vítám v něm svého dnešního hosta jímž je bodový vítěz naší říjnové výzvy (ŘV) Drtikol. Slovní spojení bodový vítěz jsem záměrně zvýraznil, protože vítězi jsme my všichni, kteří jsme vystoupili ze své komfortní zóny a začali míň jezdit auty a naopak více chodit pěšky.

S Mirkem (tak zní jeho občanské jméno) jsem, stejně jako s řadou dalších účastníků ŘV z čela pořadí, strávil poslední týden ohromné množství času v online chůzi a jelikož jsme si měli co říct, cesta nám velmi rychle utíkala. A protože nejenom mne, ale i spoustu z vás zajímalo, jak je možné předvádět takové výkony, trochu jsem ho vyzpovídal.

 

Řada malých chlapců touží stát se popelářem, byl to i tvůj klukovský sen nebo jsi se toužil stát někým jiným?

Ano bylo to i mé přání, ale splnil jsem si ho až v roce 2007, protože do té doby jsem pracoval jako dělník  na stavbě

 

Jak vznikla tvá přezdívka Drtikol? Já už to vím, ale nerad bych o tuto vtipnou příhodu z natáčení ochudil naše čtenáře.

(Smích) No dobře tedy. V roce 2009 jsem v práci dostal nové popelářské auto značky Mercedes      a cca po 2 měsících jsem jednou ráno nevybral zatáčku, pokácel dva vzrostlé kaštany a až ten třetí byl nad naše síly, takže od té doby jsem Drtikol. 

 

Jsi sportovec tělem i duší? Dělal jsi nějaký sport organizovaně?

Počítá se rybaření? Kromě něj jsem se vůbec nepohyboval a tak jsem se postupně vypracoval        až na 142,5kg živé váhy, což mě přimělo k rozhodnutí něco se sebou dělat a proto jsem začal chodit a jezdit na kolečkových bruslích.

 

Jak jsi se dozvěděl o naší výzvě? Byl jsi až v této říjnové a nebo už ses zapojil i v dubnu?

Byl jsem už v dubnu a za všechno může můj kolega z práce, který mě pozval do svého týmu        pro dubnovou výzvu. Do té jsem se zapojil až od 4.dne, protože jsem při jedné ze svých vyjížděk  na kolečkových bruslích stačil na poslední chvíli uskočit před nákladním autem (Pozn. skromně nedodává, že  ho nechtěl svým nárazem poškodit) do příkopu a výsledkem byla naražená žebra, natažená třísla a 3 denní neschopnost chodit. I přes tohle manko se mi podařilo u nás v Dobříši vyhrát a celkově obsadit 18.místo. To jsem ovšem nečekal, co mě čeká v říjnu.

Pověz nám, jak tedy vypadal tvůj běžný den výzvy? Teď myslím den, kdy jsi byl v práci, abys nepopisoval ten den, kdy jsi uplatil svého kolegu lahví rumu, aby šel do práce za tebe.

Budíček 3:00, v práci vyjíždím ve 3:30 a končím v 10:00. Hned poté vyrážím na svých prvních 20km, poté 2h odpočinek a následuje druhých 20km. Mé boty, které stály 5000Kč vydržely tuhle zátěž pouhé 3 týdny. Třetí fáze, kterou jsem přidával v posledních dnech, už nechutnala ani mě, nicméně do této výzvy jsem odstartoval se 120kg a na konci jsem byl lehčí o 11kg.

 

Co tvoje zázemí, realizační tým, máš rodinu nebo jsi vlk samotář?

Do ŘV jsem odstartoval s realizačním týmem, ale bohužel v původním složení nevydržel. Takže momentálně vlk samotář. (Pozn. V okamžiku našeho rozhovoru měl po boku novou potenciální členku realizačního týmu statečně čelící dotazům, zda do dubnové výzvy odstartuje jako paní Drtikolová).

 

No musím ti dát za pravdu, naše partnerky a naopak partneři účastnic našich výzev musí být hodně tolerantní a nebo stejně velcí blázni. Nejlépe obojí.

 

Takže to vypadá dobře, volné místo v tvém realizačním týmu je zdá se zaplněné. Co ti naopak naše výzva respektive výzvy daly?

Strašnou spoustu nových přátel a kamarádů, stejných bláznů jako jsem já. To, že v tom nejsem sám bylo mým hnacím motorem, víš sám, že jsem ti, když jsme měli společné online vycházky, říkal,   že jsi mi vlil novou energii do žil a to tvoje hecování mi moc pomohlo.

 

Tak to mě moc těší. No a na závěr se tě chci zeptat, co ty a dubnová výzva? Půjdeš do toho znovu? S jakými plány?

No musím přiznat, že jsem už nechtěl do toho jít takhle naplno, ale to, že je slavnostní zakončení dubnové výzvy 2022 v Dobříši mi prostě nedává jinou šanci a budu se za své město rvát. To jste mi stejně udělali schválně že jo?

 

Mírovi děkuji za rozhovor a  vám ostatním za jeho přečtení. Snad se vám líbil, za sebe vám mohu slíbit, že určitě budou následovat další. Pošťáka Pata ani Ondru nečekejte, budu vám volat já a nechme se překvapit, kdo se objeví v mém okénku jako další.

 

Jiří Kučka, pod přezdívkou Mistr

Aktuality
Dejte chůzi šanci a udělejte něco pro své zdraví.

Výzva 10 000 kroků Vám pomůže začít!

Registrovat se

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme