Pravidelná chůze vašim blízkým prospěje!

01/10/2021

Dnes bychom všichni měli udělat radost svým rodičům, babičkám a dědečkům, ale také ocenit, čím nám prospěli a stále prospívají i ostatní senioři. Je totiž 1. října, jejich každoroční mezinárodní den. My jim k tomuto svátku chceme popřát všechno nejlepší, a hlavně přispět dárkem, který se jim opravdu může hodit – nabízíme jim účast v naší Výzvě. Ta začíná právě dnes. Čas k tomu, aby se mohli přihlásit, se rychle krátí, a proto si na vás schováváme i malou prosbu.

Není žádným tajemstvím, že lidé v důchodovém věku patří ke zdravotně nejohroženějším skupinám obyvatel. Jsou náchylnější k různým neduhům jako nemoci srdce a cév, vysoký tlak, cukrovka 2. typu, úbytek svalové hmoty, řídnutí kostí, problémy s trávením… A vše se ještě zhoršuje, jsou-li vystaveni stresu nebo mají-li nadváhu. Přitom proti VŠEM VYJMENOVANÝM PROBLÉMŮM a řadě dalších příznivě působí „obyčejná“ chůze – napomáhá zpomalit jejich průběh, zastavit je, a dokonce i vracet zdraví do normálu.

Na jednu stranu je pro dosažení těchto efektů třeba chodit pravidelně. Na druhou není nutné, aby senioři zdolávali bůhvíjaké vzdálenosti. Stačí, když si (ano, nejlépe denně) udělají malou procházku. Pak to zvládnou a pak to pro ně taky bude ta nejlevnější medicína. Pro ilustraci: do Dubnové výzvy 10 000 kroků se zapojilo více než 50 účastnic a účastníků ve věku 70+ a nejstarší z nich bylo 86 let. A také do aktuální Říjnové výzvy jsou již přihlášeny desítky lidí ve stejném věku!

Je přitom smutné, že by jich mohlo být ještě mnohem víc, kdyby se o naší akci dozvěděli další. A kdyby je někdo informoval detailněji, motivoval je a případně jim pomohl se k účasti přihlásit. A to už je naše prosba: Jak určitě víte, možnost přihlásit se končí už 4. října. Máte-li v rodině seniora, na kterém vám záleží, vysvětlete mu, jaké zdravotní výhody mu účast v naší soutěži může přinést, a také mu prosím pro urychlení pomozte s registrací.

A bude-li to možné, podpořte ho společnou účastí v jednom týmu. Nebojte se, že se pak budete muset na vycházky scházet společně, což by nemuselo být reálné. Můžete se spolu totiž projít jen občas, a když vám ani to nevyjde, tak vůbec ne. V takovém případě budete chodit každý zvlášť, a přesto vám budou na týmovém profilu naskakovat společné body… Důležitý je osobní zájem a podpora a ty mohou fungovat i na dálku.

DĚKUJEME!!!

Aktuality

Generální partner

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři

Spolupracujeme