Den Seniorů - pravidelná chůze nám prospěje!

28/09/2022

Měli bychom udělat radost svým rodičům, babičkám a dědečkům, ale také ocenit, čím nám prospěli a stále prospívají i ostatní senioři. Blíží se totiž 1. října, jejich každoroční mezinárodní den. My jim k tomuto svátku chceme popřát všechno nejlepší, a hlavně přispět dárkem, který se jim opravdu může hodit – nabízíme jim účast v naší Výzvě. Ta začíná právě v tento den. Čas k tomu, aby se mohli přihlásit, se rychle krátí, a proto si na vás schováváme i malou prosbu.

Není žádným tajemstvím, že lidé ve vyšším věku patří ke zdravotně nejohroženějším skupinám obyvatel. Jsou náchylnější k různým neduhům jako nemoci srdce a cév, vysoký tlak, cukrovka 2. typu, úbytek svalové hmoty, řídnutí kostí, problémy s trávením… A vše se ještě zhoršuje, jsou-li vystaveni stresu nebo mají-li nadváhu. Přitom proti VŠEM VYJMENOVANÝM PROBLÉMŮM a řadě dalších příznivě působí „obyčejná“ chůze – napomáhá zpomalit jejich průběh, zastavit je, a dokonce i vracet zdraví do pořádku.

Na jednu stranu je pro dosažení těchto efektů třeba chodit pravidelně. Na druhou není nutné, aby senioři zdolávali bůhvíjaké vzdálenosti. Stačí, když si (ano, nejlépe denně) udělají malou procházku. Pak to zvládnou a pak to pro ně taky bude ta nejlevnější medicína. Pro ilustraci: do Dubnové výzvy 10 000 kroků se zapojilo více než 50 účastnic a účastníků ve věku 70+ a nejstarší z nich bylo 86 let. A také do aktuální Říjnové výzvy jsou již přihlášeny desítky lidí ve stejném věku!

Máte-li v rodině seniora, na kterém vám záleží, vezměte ho s sebou na procházku. Nejen 1. října ale i ve dnech následujících. Udělá to raost nejen jim, ale i vám.  

A bude-li to možné, podpořte ho společnou účastí v jednom týmu (buďto v týmu klasickém nebo párovém). Nebojte se, že pak budete muset na vycházky chodit vždy společně, není to podmínkou pro týmovou účast. Naopak můžete vašemu blízkému pomoct s nahráváním aktivit, třeba tak, že vám dá oprávnění pro vkládání aktivit. Další výhodou je, že účastníci nad 65 let nemusí aktivitu dokládat obrázkem. 

Osobní zájem, podpora a motivace jsou nejdůležitější. 

DĚKUJEME!!!

Aktuality

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři