Vyhlášení dubnové výzvy

25/05/2021

V sobotu 22. května proběhlo v Mníšku pod Brdy historicky první vyhlášení dubnové výzvy 10 000 kroků. Do akce se aktivně zapojilo 3 773 účastníků z celé České republiky. Během dubna tito účastníci nachodili celkem 812 888 km. 

První místo v kategorii mužů si odnesl Jaroslav Kulík z Mníšku pod Brdy, z žen si první místo vychodila Libuše Výkrutová z Uničova. Do soutěže se aktivně zapojilo více než 30 měst. Po dramatickém souboji se na prvním místě umístilo město Bruntál, za ním Dobříš a Mníšek pod Brdy.

I přesto, že počet kilometrů nebyl klíčovým ukazatelem, někteří zapojení podali úctyhodné výkony. Nejvíce jich nachodila Tereza Ševčíková ze Slaného, která ušla v průměru 46 km za den. Sedm účastníků se dostalo to takzvaného „klubu milionářů“, vstupenkou do kterého bylo překročení magické hranice milionu nachozených metrů za měsíc (tedy v průměru 33 km za den). 

Vzájemnou podporu nabízely týmy, kterých během výzvy vzniklo více než 600. Body jednotlivých členů se v rámci týmu sčítaly. Pořadí týmů bylo přitom v hledáčku možná více než pořadí jednotlivců. První tři místa nakonec obsadily Minor Team ze Slaného, Baby team z Uničova a SK Zahořany 110 z Mníšku pod Brdy.

Akce ukázala, že hýbat se je možné bez ohledu na věk nebo hmotnost. Přes padesát účastníků bylo ve věku 70 a více let a téměř u čtyřech stovek ručička váhy přesahovala 100 kg. Nejstarší účastnici výzvy je 86 let, nejtěžší účastník potom váží 182 kg.

V rámci výzvy bylo povoleno chodit také ve stylu nordic walking nebo běhat. Severskou chůzí nachodila nejvíce kilometrů (635 km) paní Zuzana Kolínková, zatímco v běhu byl nejlepší pan Jaroslav Marek z Jihlavy (515 km).

Slavnostní vyhlášení a předávání cen proběhlo na Skalce v Mníšku pod Brdy a jeho záznam můžete vidět na stránce http://bit.ly/chuze-vitezi  nebo na YouTube kanále ZDE


Vyhlášení výzvy v Mníšku pod Brdy (duben 2021)

Aktuality

Generální partneři

Hlavní mediální partner

Hlavní partneři

Mediální partneři