Projekt Deset tisíc kroků podporují

prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D.

Ředitel Fakultní nemocnice Olomouc

„Doporučuji, abychom se více zamysleli nad svým životním stylem jako možnou prevencí před nemocemi. Pravidelný pohyb včetně chůze je jeho velmi důležitou součástí.“

Číst dále

MUDr. Michael Lujc

Ortoped, Fakultní nemocnice Brno, lékař Českého atletického svazu

,,Problém s pohybovou aktivitou v dnešní době vidím dvojí. Lidem často chybí motivace a odhodlání začít a odkládají pohyb na dobu neurčitou. Poté je skupina lidí, kteří začnou, ale nastaví si nereálné cíle a častokrát přepálí start a skončí. Proto projekt 10000 kroků vidím jako zlatou střední cestu. Chůze je vhodná pro trénink pohybového a kardiovaskulárního systému a v neposlední řadě má pozitivní vliv na psychiku u kterékoliv věkové skupiny.´´

Číst dále

Květa Pecková

trojnásobná olympijská medailistka

"Když si vyjdete do přírody, vyjdete snáze jak s lidmi, tak i se všemi svými starostmi. Choďte, dokud to jde".

Číst dále

Eliška Martínková

Šestinásobná mistryně republiky v závodní chůzi

Je jedno jestli půjdete pomalu nebo rychle, protože už jen to, že vyjdete vás dělá lepšími než jsou ti co sedí doma.

Číst dále

Miloš Škorpil

Zakladatel Běžecké školy a propagátor zdravého životního stylu

"Můžu vás přivést k vodě, pít už však musíte sami." S oblibou o sobě říkám, že jsem hýbatel se vším a se všemi. Výzva 10000 kroků se mi zdá jako skvělý prostředek k tomu toho dosáhnout. Já jich dosahuji, kromě běhání, třeba tím, že všude chodím a u svých klientů tím, že jim zakazuji jezdit výtahem. Jak vidíte, nemusí to ani moc bolet, stačí zvednout zadek a chodit.

Číst dále

Karel Martínek

varhaník,
regenschori katedrály sv. Václava

Ještě před nedávnou dobou mě nenapadlo, že se zapojím do podobné výzvy. Ale tělo řeklo: "Pojď!" a tak jsem šel. A věřte, taková ranní procházka Litovelským pomoravím je balzám na duši.

Číst dále

Petra Syrová

Pěšky městem

Chůze je nejlepší způsob dopravy na krátkou vzdálenost. Chodci vdechují veřejným prostranstvím život a podporují lokální ekonomiku. Jsou klíčem k udržitelnému rozvoji měst.

Číst dále

Rostislav Kovář

Nepřestaneš běhat, protože jsi zestárl, ale zestárneš, protože jsi přestal běhat.

Číst dále

Dana Škorpilová

Fitness trenérka a výživová poradkyně. Věnuje se svému projektu Jen pro velký holky, kde učí ženy 40+ milovat své tělo, chytře cvičit a dobře jíst.

"Ujít denně 10000 kroků je mou denní mantrou už hodně dlouho, a totéž doporučuji klientkám. Tuhle výzvu, která pomůže dostat více pohybu do života, budu šířit ráda a pokusím se do ní zapojit co nejvíce svých Velkých holek!"

Číst dále

Modul: Ambasadoři